Bez kategorii

Miejski kosz – jaki wybrać?

jaki_kosz_miejski

Coraz większą wagę przywiązujemy do tego, aby każde rozwiązanie było nie tylko praktyczne, ale także estetyczne. Tego samego oczekujemy od koszy na śmieci znajdujących się w miejskiej przestrzeni. Ich obecność jest nieunikniona i bardzo potrzebna. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby poza funkcjonalnością zapewnić użytkownikom danej przestrzeni zapewnić także pozytywne wrażenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosz uliczny?

Przede wszystkim należy zadbać o to aby styl w danej okolicy był spójny. Nawet tak pozornie niewielkie elementy jak kosz na śmieci mogą zaważyć o końcowym wyglądzie okolicy. Projektując dany obiekt od początku mamy wpływ na to jak będą wyglądać wpisane w całość jego najmniejsze części. Inaczej sytuacja wygląda kiedy musimy dopasować te elementy do już istniejącej infrastruktury. Jednak producenci koszy na śmieci oferują naprawdę szeroki wybór asortymentu, dlatego z powodzeniem możemy wybrać nie tylko ich wygląd ale też funkcjonalność dopasowaną do potrzeb danego użytkownika.

W zależności od tego gdzie znajduje się dany kosz należy zadbać o jego odpowiednią pojemność, a także zadaszenie. Dla osób zajmujących się dozorem i utrzymaniem czystości ważna jest także łatwość opróżniania. To wygodne rozwiązanie pozwala utrzymać kosz we względnej czystości co także wpływa na jego estetykę.

Ważne jest także to jak przymocowany jest dany kosz. Ma to wpływ na jego stabilność. W niektórych miejscach konieczne będzie ustawienie pojemników, które umożliwiają segregację śmieci.

Biorąc te wszystkie funkcjonalne aspekty i dodając do tego kwestie designu z pewnością dobierzemy idealny kosz do danej okolicy.

Kosz wpisany w przestrzeń miejską

W ostatnich latach popularne są elementy miejskiej przestrzeni wykonane ze stali czy żeliwa z dodatkiem drewna. W podobnym stylu wykonywane są także meble wykorzystywane do aranżacji miejskiej przestrzeni czyli np. ławki miejskie.

Kosze betonowe na ozdobnych nogach wyglądają elegancko i lekko, a nadal są praktyczne i funkcjonalne.

Kosze betonowe z wyjmowanym wkładem to popularne rozwiązanie i dość uniwersalne. Sprawdzi się nie tylko w parkach, ale także na osiedlach. Są stabilne, a swoim wyglądem dopasowują się do otaczającej je infrastruktury.

Kosze drewniane wpasują się idealnie w styl zabytkowych dzielnic czy miejskich parków. To idealne rozwiązanie dla miejsc, gdzie szczególnie istotny jest reprezentatywny charakter np. przy instytucjach publicznych.

Rozwiązaniem, które pozwala na lepsze zadbanie o czystość jest umieszczenie daszku nad danym koszem na śmieci. Dzięki temu do środka nie pada deszcz i śnieg.

Kosze z metalową siatką to propozycja dla nowoczesnych przestrzeni, w których planujemy wprowadzić nieco industrialny styl. Odpowiednio dobrana latarnia i ławki w parku sprawią, że powstanie spójny klimat.

W miejscach, gdzie szczególnie ważne jest segregowanie śmieci nie musisz rezygnować z ciekawego wyglądu koszy. Wystarczy, że wybierzesz ciekawie wyglądający pojemnik na śmieci segregowane. W tego typu koszach szczególnie istotne jest umieszczenie daszku czy klapy, która pozwoli na zabezpieczenie znajdujących się w środku śmieci przed zmoknięciem.